Güzellik

Ucuz saç ekiminde tehlikeler nelerdir?

Written by yonetici

Bir toplum olarak pazarlık yapma konusunda üstümüze yoktur. Sağlık söz konusu olduğunda hiçbir zaman risk alınmamalıdır. Ucuz cerrahi işlemini seçmek, istenmeyen sonuçları yansıttığı gibi, kafa derisine de uzun süreli olarak zarar verebilir.

Ucuz saç ekimi için dikkat!

Türkiye’de 1000’in üzerinde saç nakli merkezi bulunmaktadır. Bununla birlikte bunların birçoğu ruhsatsız ve prosedürleri yanlış uygulayan yerlerdir. Bu klinikler sizler için büyük bir risk olabilir ve çoğunlukla “en iyi” fırsatları sunar. Saç ekimi prosedürü genellikle az ya da tecrübesiz cerrahlar tarafından sağlanır. Bu da sizler için büyük riskin kapılarını aralar.

Klinik ve cerrahiyi araştırılmalı

Kliniğin adını ve operasyonu uygulayacak cerrahı iyi araştırmak gerekir. Araştırma için sosyal medyada yer alan ilgili yerin incelemelerini, fotoğraflarını, veya hasta videolarına bakarak değerlendirebilirsiniz. Daha önceden o kliniği kullanmış bir hasta olumsuz bir deneyim yaşarsa genellikle Twitter ve Facebook gibi sosyal medya kanallarını kullanarak olumlu veya olumsuz bildirim yapar. Youtube kanalından kendi deneyimlerinden bahsederek saç ekimi yaptıracak kullanıcılara yardımcı olabilirler. Bu platformlar uluslararasıdır, bu nedenden dolayı geniş bir kapsamda farklı görüşler toplayabilirsiniz.

Fiyat üzerinden kalite belirlenemez

günlük hayatımızda, para kazanmak için genellikle daha ucuz veya bütçesi belli olan ürünleri tercih ederiz. Daha düşük bir fiyatla daha kaliteli ürünleri alabilmemize rağmen bazen saç ekimi için yüksek fiyatların alacağınız hizmetin kaliteli olması etkisini yaratmayabilir.

Son yıllarda saç ekimi yaptıran hastalar için birçok yıkıcı rapor var. Birçok hasta bu hususta çok mağdur olmuştur. Bu durumlarda yapılan işlemi düzeltmek ve hastanın başlangıçta arzu etmiş olduğu sonuçları elde edebilmek için onlara daha fazla maliyete neden olabilir.

Uzun vadede riskler yaşanabilir

Ucuz saç ekimi işlemini tercih edenler bilinçsiz ve deneyimsiz kişiler tarafından operasyon sağlanacağından dolayı istenilen sonucu elde edemeyecek ve tekrar saç ekimi yaptırmak zorunda kalacaktır. Bir sonraki işlem saç ekmek değil yapılan başarısız saç ekimi işlemini düzeltmek olacaktır.

Bilinçsiz kişiler tarafından saç ekimi işlemi yapıldığında saçların alınmış olduğu donör saha zarar görecek ve kökler yaşamını yitirecektir. Bu aşamadan sonra artık saç ekimi yaptıracağınız kökte kalmayacaktır.

Hastalar saç ekimi işlemi yaptırmadan önce operasyonu uygulayacak kişinin doktor olmasından emin olmalıdır.(kadinca.net)

Leave a Comment