Televizyon

Funda Eryiğit’in tecavüz itirafı

Written by yonetici

Polis Zeynep İnan karakteri ile Can Kırıkları dizisinde beğeni ile izlenen Funda Eryiğit, Tecavüz sahnesine ilişkin açıklamaları ile dikkat çekti.

Can Kırıkları dizisinde geçmişte yaşadığı tecavüz olayını unutmaya çalışan Polis Zeynep İnan karakterinin canlandıran oyuncu Funda Eryiğit, Dizide yer alan tecavüz sahneleri ile ilgili Medyatava. com sitesinden Birsen Altuntaş’a çekimleri anlattı. ” Can Kırıkları’nın senaryosunu çok beğendim. İki kadın hikâyesi olması çok cezbediciydi. Genelde özellikle televizyon işlerinde hikâye kadınlar üzerinden dönmez ya… Bu işin öyle bir yanının olması çok cezbedici oldu. Bir taraftan da tiyatro oyunum var. Normalde provaları bitirip dizilere başlardım. Biraz kararsız kaldım açıkçası ama ilk kez tiyatro provalarıyla diziyi birlikte yapıyorum. O yüzden biraz zor oluyor ama dedim ki ‘Böyle bir maceranın içine gireyim.’

Özel Silah eğitimi aldı

Rol için silah eğitimi aldım. Ben daha önce çok silah kullandım. Karadayı’da ve yine polisi oynadığım Poyraz Karayel’de… O yüzden bir aşinalığım vardı. Ancak tuttuğum silah şeklinin eski moda olduğunu artık öyle tutulmadığını falan yani yeni teknikler öğrendim. Silah kullanmak hiç de sevmediğim bir şey aslında ama üçüncüdür başıma geliyor.

Kötü hissettim

  • Sette çok aksiyon sahnem yok. Zeynep’in uğradığı bir tecavüz ve bunu unutmak üzerine kendisine kurduğu bir hayat var. Fakat yıllar sonra o travmayla tekrar yüzleşmek zorunda kalıyor.
  • Tecavüz sahnesini oynarken etkilendim. Kendimi kötü hissettim ama o ruh halini sonrasına taşımak akıl sağlığı için iyi olmuyor. Bir şekilde onu dengelemeye çalışıyorum.
  • Geçen yıl Ufak Tefek Cinayetler dizisiyle de görüştük. Olacak gibiydi ama sonra bir şekilde anlaşılamadı. Niye olmadı diye üzgün de değilim.
  • En gurur duyduğum projem tiyatroda “Sessizlik”, sinemada Yeşim Ustaoğlu ile çektiğimiz “Tereddüt”, televizyonda ise hayatımda özel bir yeri olan ilk işim Canım Ailem ve Karadayı”

Leave a Comment