Yaşam

Eşini swinger’a zorladı kızına istismarda bulundu!

Written by yonetici

Kocaeli’nde 26 yıllık eşine şiddet uygulayarak swiger’a teşvik ederek başkaları ile beraber olmasını isteyen ve 12 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunan kocaya 27 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Yalova Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki son duruşmada 46 yaşındaki Z.U. İsimli kadın katılarak eşi hakkında  kendisini sürekli dövdüğünü şiddete maruz kaldığını ve swinger ilişkiye girmesi konusunda zorlandığını söyledi. Bandırma Açık Cezaevi’nde 16 Ocak’tan beri tutuklu bulunan, ‘tehdit’ ve ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçlamalarıyla yargılanan Erol U duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı.

Kadın Meclislerinden destek

Yalova’da görülen karar çıkan 2 dava öncesi kadın meclisleri ve kadın dayanışma örgütleri mağdur Z.U ve kızına destek vermek amacıyla Yalova Adliyesi önünde basın açıklaması yaptılar. Sanığın en ağır cezayı almasını isteyen kadınlar, “Çocuk istismarına sessiz kalmıyoruz. Babası tarafından istismara uğrayan M.U. ve eşi tarafından yıllarca şiddet görmüş, cinsel saldırıya uğramış anne Z.U. için adalet istiyoruz. Çocuklar ve kadınlar için adalet sağlanmalıdır. Ceza davası çocuğun yaşadığı davayı ağırlaştırmamalıdır. Adil yargılama yapılmalıdır. Haksız indirimler evrensel haklar çerçevesinde sınırlandırılmalıdır. İdam ve hadım çözüm değildir. İstismarı durdurmak baştan sona bütünlüklü bir süreçtir. Tüm bu hizmetler çocuğun yüksek yararı gözetilerek ve çocuk örselenmeden planlanmalıdır. Çocuk koruma kanunu tam ve etkili uygulanmalıdır. Kadınlar yaşasın ve çocuklar gülsün, diye her yerde mücadeleye devam edeceğiz” dediler.

Leave a Comment