Kadın

Erkekler farkında olmadan Kadınları nasıl etkileniyor?

Written by yonetici

Erkekler bir çok konuda olduğu gibi kadınları etkilemenin neler olduğunu araştırarak davranışlarına yön vermeye gayret eder. Bir çok genç kadınları etkileme yolları konusunda nasıl yol izlersem etkilerim? sorusunun yanıtını arıyor.

Bilimsel araştırmalarda uzun yıllardı bu konuda devam ediyor.2019 yılı verilerine göre bu konuda önemli veriler elde edildi. Erkekler kadınları nasıl etkiliyor? bu cevabı uzun yıllardır aranan bir soruydu. Yapılan araştırmalar gösterdi ki, erkeklerin kadınları farkında olmadan etkiledikleri, kadınların bile bir anda etkisi altında kaldıkları gizemli detaylar belirlendi.

Kadınlar erkeklerde nelerden etkileniyor?

Yıllardır süre gelen araştırmalarda kadınların erkeklerde hoşlandığı şeyler ortaya çıkmıştı. Genel olarak kadınlar, Komik, özgüvenli, iyi bir dinleyici, güzel gülen aynı zamanda kokan ya da kendine bakan  erkeklerden hoşlanıyorlar. Bilinen bulgulara göre söz konusu erkeklerin kadınları etkilemesi ise hiç sekmiyor.

Erkeklerin farkında olmadıkları gizli silahı ortaya çıktı

Erkeklerin kolay anlaşılacağı kolay çözüleceği düşüncesi yanlıştır. Erkeklerde en az kadınlar kadar zor anlaşılan zor çözülebilen varlıklar. 2019 yılında erkekler üzerinde yapılan çalışmalarda önemli tespitler yapıldı. Kadınların erkeklerde etkilendikleri ancak farkında bile olmadıkları noktalar ortaya çıktı. Peki kadınları erkeklere tutkuyla bağlayan şeyler neler?

kadınların erkeklerde çekici bulduğu “gizli şeyler”

Psikolog Jeanette Raymond’u tezine göre Kadınlar; kendisi dışında başka şeylere ilgi gösteren, tutkusu olan kendine iyi bakabileceği mesajını da açıkça ortaya koyuyor. Kadınlar bu tarz erkekleri gördüklerinde bu tarz erkeklerin kendilerini mutlu edebileceğini düşünüyor. Sonuç olarak kadınlar böyle erkeklere çok ilgi duyuyor.

Tutkulu erkekler kadınların gözünden kaçmıyor

Kadınlar bilgili erkeklere daha çok ilgi gösteriyorlar.Bu anlamda genel kültüründe önemi ortaya çıkıyor. İlişki uzmanı Evan Marc Katz‘a göre, ilk buluşmada erkeklerin bilgilerini ortaya koyup bir konu hakkında konuşabilmeleri önemli bir detay. Kadınların tutkulu erkekleri seçtiği ve kendilerine tutkuyla bakan erkeklerden hoşlandığı artım tüm çıplaklığı ile ortada olan bir gerçek. Bulunduğu sosyal ortamda tutkulu tavırlarını ortaya koyabilen erkekler kadınların dikkatinden kaçmıyor. Kadınların tutkulu erkeklere olan ilgisi buralarda daha çok hissedilebiliyor. sosyal ortamda özgüveninizle parlayabilirsiniz.

Kırmızı detayı şaşırttı!

Rochester Üniversitesi tarafından kadın erkek ilişkileri konusunda yapılan bilimsel araştırmaların neticesinde ortaya çıkan veriler şaşırttı. Yapılan anket araştırmaları sonuçlarında Kırmızı giyen erkekler, giymeyenlere göre kadınlar tarafından daha çekici bulundu.Araştırmanın başında bulunan  psikoloji profesörü olan Andrew Elliot‘un değerlendirmesine göre ;Kadınlar, kırmızı giyen erkekler konusunda  statülerin yüksek olduğu, paralı ve sosyal çevrelerinin daha geniş olduğu kanısında olduklarını vurguluyor.

Gizemli erkekler dikkat çekiyor

İlginç bir veri ancak garip davranan ve gizemli olan erkeklerde kadınların dikkatini çekiyor. İlişki koçu Sarah Jones bunu Psikolog Ty Tashiro’dan yaptığı alıntılarla şu şekilde ifade ediyor. ashiro, “garip” davranışlar sergileyen insanların dünyayı farklı bir bakış açısıyla gördüklerini açıklar, bu da birini tanımaya başladığında heyecanlandırıcı olabilir.

Sağlam dostluk arkadaşlı bağı önemli

Kadınların arkadaşlarına yakın davranarak kibar konuşan erkeklerden mutlu oldukları belirlenmiş. Purdue Üniversitesi araştırma sonuçlarına göre, sağlam dostluk ilişkileri olan erkekler kadınlar tarafından tutulu bir ilgi odağı haline geliyor. Kadınlar bu tarz erkekleri kendilerine daha yakın buluyor.  Kadınlar böyle erkeklerle dostluk kurabilmeyi bir meydan okuma olarak değerlendiriyor ve böylece erkeğe daha çabuk bağlanıyor

Leave a Comment