Güzellik

Bikini için sıkılaşma nasıl olmalı?

Written by yonetici

 Bikini sezonu için geri sayıma başladığımızdan beri  herkes diyet yapmaya, spora kaydolmaya ve yediğine içtiğine dikkat etmeye başlayacak.

Peki, kışın neden boş boş oturasınız ki? Hem egzersiz vücut ısısını yükseltir ve kışın ısınmanıza olanak tanır. Yaz gelmeden fit görünmek isteyenleriniz için sıkılaşma ipuçları ve egzersizlere göz atmaya ne dersiniz?

Yemeklere dikkat!

Vücudunuza yeni ve yağsız bir kütle eklemeye odaklanarak, kış aylarında size kalan zamandan ve ekstra kalorilerden yararlanın. Kış aylarında vücut yağınız biraz yükselir ama dikkatinizi kas yapma yönünde değiştirmek, kış mevsiminde genel olarak şekillenmenize izin verir ve kasıtlı olarak, beden ve zihin üzerinde daha sağlıklı ve daha kolay olan büyüme ve gelişmeye yönelik ilerleyebilirsiniz.
Kas inşa etme adı altında normalin üstünde kalori alımını artırmanın tadını çıkarabilirsiniz, ancak yine de yolunuzdan şaşmayın. Normalde olduğu gibi günde 5 ila 6 öğün yemek yiyin, ancak günde bir kez meyve ile ek karbonhidratlar ve sağlıklı yağlar ekleyin. En sevilen kas yapım ekstraları arasında; pilav, tatlı patates, muz, yulaf ezmesi, patlamış mısır, fıstık ezmesi,hindistan cevizi yağı sayılabilir.

Spor şart

Soğuk havada rahat rahat içeride kalmak cazip olabilir, ancak şimdi tutarlı bir spor rutini kurmanın en iyi zamanı. Günler daha kısa, dikkat dağıtıcı şeyler daha az ve dürüst olun televizyon yerinden kaçmıyor. Kış boyunca haftada 5 gün boyunca spor salonuna gidebilirsiniz. Her vücut kısmı için, ağırlık kullandığınız 5 ila 6 alıştırma yapın. Her bir bölge için 10 veya 12 tekrarlı 3 set egzersiz yapın. Bu, metabolizma hızınızı ve genel silütinizi iyileştirmek için çok gerekli kasları oluşturmanıza yardımcı olur.

Kilo vermekten çok kas inşası üzerine yoğunlaştığınız için, eğitimden sonra her gün 20 dakika düşük yoğunluklu kardiyo yapın. Örneğin, koşu bandını eğimli hale getirin veya eliptik üstünde ılımlı bir tempo seçin. Bu kalp sağlığını destekler, metabolik atıkları giderir ve birkaç ekstra kalori yakar.

Leave a Comment