Güzellik

2019’un mucize uçuk tedavi yöntemi

Written by yonetici

Hem görüntü hemde sağlık açısından insanlara problem çıkaran ufak ama önemli rahatsızlıktır dudaklarda çıkan uçuklar. Bazen günlerce ne kullansanız geçmez. Ne yapacağınızı şaşırtır hale getiri. Peki uçuk nasıl tedavi edilir? mera ediyorsunuz. Uçuk tedavisi yöntemleri de bir başka merak konusu. Uçuk tedavisinde doğal yöntemler de mevcut elbet.

Şimdi hazır olun kolları sıvayıp möutfağa giremeye hazır olun. Yemek yapmak için değil canım. Bu sefer doğal ilaç hazırlamak için mutfağa davet ediyoruz sizi. Yemek yerken yada bir şeyler içerken dudağınızda çıkan o uçuk sizi nasıl huzursuz ediyor değil mi? Belkide günlük hayatınızı allak bullak ediyor. Adeta korkulu rüyanız kabusunuz oldu sık tekrarlayan uçuk yaraları. Hazır olun kendi yapacağınız ilaçlarla uçuk yaralarına son vereceksiniz.

Ev yapımı ilaçla uçuk tedavisi

Sarımsak. Doğal antibiyotik özelliği ile hepimiz tarafından bilinen mucize bir besin maddesi. Sütte lisein içeriği ile önemli bir besin kaynağı. Şimdi hazır olun Uçuk için önemli bir tedavi tüyosu sunacağız size.

Antibiyotik ve antiviral etkileri olan sarımsak, lisin içeren sütle birleşince doğal bir ilaç oluyor. Yeni başlayan bir uçuk rahatsızlığı mevcutsa durdurmak ve kısa sürede yok etmek mümkün.  Bunun için iki adet sarımsağı ezin veya rendeleyin. Ardından içine 2 yemek kaşığı sütü ilave dip karıştırın. Hazırladığınız merhemi uçuğun olduğu bölgeye sürün ve gün içinde tazeleyin.

C vitamini bombası

Uçuklar eğer vucut direnciniz zayıflamışsa ve bağışıklık sisteminiz sorun var diyorsa beslenmenize biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor. Bu durumdayken birde uçuğa maruz kaldıysanız o zaman gerçek bir C Vitmini bombasına kesin ihtiyaç var demektir. Peki C Vitamini bombası ne işe yarayacak diye sorunuza da cevap verelim. Uçuğunuzu yok edecek. İşte hazırlama yöntemi. Brokoli, portakal, greyfurt ve kiviyi meyve sıkacağından geçirin ve günde 3 kere bu içeceği tüketin.

Çay ağacı ve Aloe vera etkisi

Çay ağacı antiseptik özelliği ile doğanın bize bahşettiği mücizelerdendir. Aloe vera jeli uçuk için etkili bir üründür. İkisi bir araya geldiklerinde ise tam bir uçuk savar haline gelirler. İşte hazırlama yöntemi.  Bunun için bir tatlı kaşığı aloe vera jelini ve 1 yemek kaşığı çay ağacı yağını karıştırın. İlgili bölgeye pamuk yardımıyla gün içinde fırsat buldukça uygulayın.

Leave a Comment